Stapleton & Springer E-shop

PINOT NOIR 2017

 • View all | Pages: CURRENT WINE OFFER » PINOT NOIR 2017
 • PINOT NOIR 2017

  CURRENT WINE OFFER » PINOT NOIR 2017

  POZNÁMKY : V ROCE 2020, 2021 SE SKLADBA ČERVENÝCH ODRŮD V NAŠICH VINICÍCH ZMĚNÍ NA 100% PINOT NOIR. PRACUJEME NA DOSAZENÍ KLONEM 115 Z BURGUNDSKA.

   

  ODRŮDY: PINOT NOIR 100%  PRÁCE NA VINICI:

  Ročník 2017 byl suchý a tak jsme téměř nemuseli ošetřovat houbovité choroby. Přesto tráva stále rostla. Okopávali jsme mechanicky a motyčkami. Vinice moc nerostla, a byla vzdušná.

   

  CHARAKTERISTIKA VÍNA:

  Víno zrálo na sudech Francois Freres exclusive. Následovala kupáž z barrique do velkého sudu. Při tvorbě tohoto vína jsme si pohráli s různými klony z našich vinic a výsledkem je jemný elegantní Pinot noir , který není tak vyhraněný jako Pinoty z jednotlivých terroirů.  Plánem je výborné BIO víno , které dříve uzraje.  Pokud máte dobré podmínky ve své vinotéce(sklepě), pak na lahvi může probíhat další zrání, nebo se může vypít mladší. V tom je velká výhoda Pinotů proti vínům Bordeaux typu. Ideální teplota uskladnění 12-14st C. Vlhkost 85%.

   

  DEGUSTAČNÍ POZNÁMKY:

  Víno je elegantní , dobře se pije, neunavuje . Barva višňového kompotu. Dlouhotrvající dochuť .Bude se dobře kombinovat s pokrmy a najde uplatnění v gastronomii. Třísloviny jsou sladké. Celkově styl vína je mezi světlými a jemnými klony typu 115 a tvrdšími moderními klony. Alkohol je 12,8% což je tak akorát. Vysoký bezcukerný extrakt svědčí o malé úrodě na keři. Ročník 2017 byl velmi dobrý na červená vína.

   

  AKTUÁLNĚ K PRODEJI : ... čekáme na etikety


  Obsah 750 ml

  CZ-BIO-002

  Price:499.00CZK
 • View all | Pages: CURRENT WINE OFFER » PINOT NOIR 2017